4 mar 2016

Sprostanie macierzyństwu

Witam !
 Chyba pierwszy post z serii " macierzyństwo ", tak jak pisałam na wstępie to już nie tylko blog kosmetyczny ale także młodej mamy. Zapraszam was do przeczytania jak sprostałam macierzyństwu. Ja w tym czasie uciekam się przygotować na jutrzejsze Blogerskie spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się w Katowicach .
„ Wszystko było gotowe na przyjście dziecka. Oprócz mnie. Po prostu nie mogłam siebie wyobrazić jako matki. Naprawdę z niecierpliwością czekałam na dziecko, ale martwiłam się, że styl życia, do jakiego oboje z mężem przywykliśmy, całkowicie się zmieni . W końcu mam tylko 19 lat. Całe życie przed sobą, jak sobie dam radę ? Pomocyy ! ‘’ – Tak jeszcze myślałam  13 miesięcy temu !

O to 5 prostych rad jak nie zaplątać się w „ bałaganie „ Macierzyństwa.


- Jesteś już w ciąży, a nie czujesz się gotowa do macierzyństwa, nie martw się tym. Zacznij przygotowania. Przeczytaj przynajmniej kilka poradników o noworodkach i niemowlętach. ( pamiętaj, że nie każde dziecko chowa się ‘’książkowo” )


- Jeśli to możliwe, spędź trochę czasu z malutkimi dziećmi. Potrzymaj je na rękach, nawet spróbuj je przewinąć lub nakarmić.


- Zapisz się z partnerem na kursy dla rodziców, pomoże Ci się przygotować do najtrudniejszej a za razem najwspanialszej pracy w twoim życiu .


- Zapytaj bliskich o miłych i trudnych chwilach z wychowywaniem dzieci. ( Nie przestrasz się, niektóre historyjki powalają )


- Przede wszystkim pamiętaj ! że nikt nie urodził się z umiejętnościami potrzebnymi do pełnienia roli matki czy ojca – każdy musiał się ich nauczyć. 


Teraz już wiem, że nic mi do szczęścia nie potrzeba kiedy się budzę rano, i patrzę na tą małą istotkę z wielkim uśmiechem. Nie bójcie się macierzyństwa ! - to najwspanialsza rola w życiu ! 

Pozdrawiam Sandi H  ♥

7 komentarzy:

 1. Tak, to najwspanialsza rola w życiu, zgadzam się w 100 %. I nieważne ile ma się lat zachodząc w ciążę. Nigdy tak naprawdę nie jest się gotowym. Zawsze niby jest coś ważniejszego, a to np studia, a to dobra praca itd itd. Ale ten moment, kiedy przytulasz dzidziusia -bezcenny. To spojrzenie, uśmiech. . Moja córka ma już prawie 8 lat, ale śmiało mogę powiedzieć, że jej narodziny są najlepszą rzeczą w moim życiu. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie ! My mamy zawsze dajemy radę ! Tak narodziny to coś cudownego ♥

   Usuń
 2. przez 29 lat mojego życia wydawało mi się, że jeszcze nie jestem gotowa, ale kiedy dowiedziałam się, że będę mamą niesamowicie się ucieszyłam i wszystko się zmieniło! teraz tylko czekam na narodziny <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratulacje Kochana ! Trzymam kciuki za Ciebie oraz maleństwo :*

   Usuń
 3. Kochana nie taki diabeł straszny jak czasem go malują:) wszyscy piszą o ograniczeniach, wyrzeczeniach, ale tak naprawdę ten kto nie ma dzieci nie zrozumie ile szczęścia nam dają:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojjj tak ! Tego nie da się opisać ♥

   Usuń

Copyright © 2015 |Szablon wykonany przez Panna Kameralna|kontakt: ulaczerwinskaa@gmail.com